"Гражданите" най-сетне записаха равенство

Городея и ФК Минск завършиха при резултат 1:1 сблъсъка си от осмия кръг на Висшата лига на Белараус. След този резултат двата отбора остават в средата на таблицата - съответно на седмо и девето място във временното класиране. Интересното е, че за "гражданите" това бе едва първо равенство за сезона. До този момент отборът имаше три победи и четири поражения. За Городея "хиксът" е втори поред.

Владимир Хващиский даде аванс на гостите в 20-ата минута, след като се озова очи в очи с Довгяло и го преодоля. Минута преди почивката Лазар Сайчич засече с глава центриране от ъглов удар за крайното 1:1.

Городея има 11 точки след осем мача, докато ФК Минск е с една по-малко.