Шампионите отупаха последния в Беларус

Шампионът на Беларус Динамо (Брест) победи с 3:0 отбора на Белшина, който се намира на последно място във временното класиране на Висшата лига, в двубой от седмия кръг на местното първенство. Още в 12-ата минута Владислав Ясюкевич си отбеляза авотогол, с който подсказа как ще се развие срещата. В 54-тата Михаил Гордейчук удвои, а девет минути по-късно Денис Лаптев оформи крайния резултат, след като се възползва от грешка на Харитонович.

Така шампионите прекъснаха серия от три поредни загуби - две в първенството и една за Купата на Беларус. "Синьо-белите" вече са на седмо място с актив от 10 точки - шест по-малко от лидера Слуцк. Белшина остава на дъното с едва две точки след седем изиграни мача.