11 години от паметната победа на Барселона на "Бернабеу"

На днешната дата преди 11 години Барселона на Джосеп Гуардиола постига една от най-паметните си победи в Ел Класико. На 02.05.2009 г. каталунците разбиват с 6:2 големия си съперник Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу" в двубой от Ла Лига.

Домакините от Реал повеждат в 14-ата минута чрез Гонсало Игуаин, но още до почивката техните съперници вкарват три гола чрез Тиери Анри, капитана Карлес Пуйол и Лионел Меси. В началото на полувремето Серхио Рамос намаля изоставането на тима си, но след това Анри и Меси отново се разписват след третата и четвъртата асистенции на Чави Ернандес в мача, а крайния резултат оформя Жерард Пике в 82-ата минута.

През въпросния сезон Барселона триумфира с титлата с преднина от седем точки пред втория Реал Мадрид. Година и половина по-късно, на 29.11.2010, каталунците отново постигат разгромна победа над "Кралския клуб" - този път с 5:0 на "Камп Ноу".

РЕАЛ МАДРИД - БАРСЕЛОНА 2:6

1:0 Игуаин (14')
1:1 Анри (18')
1:2 Пуйол (20')
1:3 Меси (35')
2:3 Рамос (56')
2:4 Анри (58')
2:5 Меси (75')