Леверкузен изкова солидна преднина в Глазгоу (видео)

Байер Леверкузен постигна отличен турнирен резултат в първия мач с Глазгоу Рейнджърс от 1/8-финала в Лига Европа. "Аспирините" спечелиха с 3:1 в гостуването си в Шотландия и направиха голяма крачка към продължаване напред в турнира. Германците стояха по-добре на терена на "Айброкс" и съвсем заслужено взеха победата с голове на Кай Хавертц от дузпа в 37-ата, Чарлс Арангис в 67-ата и Леон Бейли в 88-ата минута. Голът за домакините пък реализира Джорд Едмундсон в 75-ата минута, но след това поражение задачата на играчите на Стивън Джерард в реванша ще бъде изключително тежка.

Гостите стояха по-добре през първото полувреме и по-често поглеждаха към вратата на съперника. В 22-ата минута Керем Демирбай отправи далечен удар, но в ръцете на вратаря.

В 34-ата минута Самуел Едмундсон игра с ръка в собственото си наказателно поле и след разглеждане на ситуацията с ВАР бе отсъдена дузпа за Байер. Кай Хавертц изпълни наказателния удар и откри резултата - 0:1.

Две минути по-късно и домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Жонатан Та, но такава по-скоро нямаше и съдията подмина ситуацията.

Рейнджърс заигра малко по-смело през второто полувреме и в 55-ата минута стигна до най-добрата си възможност до момента. Алфредо Морело бе изведен очи в очи с вратаря, но ударът му бе спасен.

Байер обаче също атакуваше опасно. В 65-ата минута при едно центриране от корнер топката не бе изчистена добре и стигна до Чарлс Арангис, който стреля с акробатичен удар, но в последния момент защитник изчисти пред голлинията.

Две минути по-късно се стигна до ново разбълкване в пеналта на шотландците, като отново топката се озова в Арангис, който този път не сгреши за 0:2.

Рейнджърс успя да върне един гол в 75-ата минута. Тогава при един корнер Джордж Едмундсон с глава порази вратата за 1:2.

В 78-ата минута домакините можеха да изравнят, но Борна Баришич с глава стреля неточно.

Байер пък бе близо до трети гол в 80-ата минута, когато страхотен шут от фаул на Арангис се отби от напречната греда.

В 88-ата минута третият гол все пак падна. Гостите организираха хубава многоходова атака, топката стигна до Леон Бейли в пеналта, той финтира прекия си пазач и с елегантен удар намери вратата за 1:3.

До края с пропуски за домакините се отличиха Морелос и Хаджи, но резултатът остана непроменен.

Така Байер Леверкузен си тръгна с отличен резултат от това гостуване и ще има огромно предимство преди мача на "БайАрена". Рейнджърс пък ще трябва да направи истински подвиг в реванша, за да продължи напред в турнира.