Сочи съсипа Оренбург и се отлепи от дъното, Кокорин с дубъл

Отборът на Сочи разгроми Оренбург с 5:1 в двубой от 18-ия кръг на Премиер лигата, която се изигра на стадион "Фишт". С два гола за успеха се отчете Александър Кокорин, който не се беше разписвал повече от веднъж в един мач от 2014 година насам.
Резултатът беше открит в 24-ата минута, когато защитникът Тимур Аюпов си отбеляза автогол с глава. В 34-ата минута нападателят Александър Кокорин удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Антон Заболотний.
В 62-ата минута Кокорин оформи своя дубъл, след като прокара топката под тялото на играч на Оренбург. В 73-ата минута Андрей Мостовой направи 4:0, след като завърши светкавична конраатака на Сочи. Петото попадение във вратата на Оренбург беше дело на Кристиан Нобоа. За Оренбург почетно се разписа халфът Джоел Фамейе в 85-ата минута.
С успеха Сочи събра 21 точки и се отлепи от дъното в класирането, докато Оренбург с 23 е 11-и в таблицата.