Домакинска загуба за Блекпул в тежък сблъсък от Лига 1

Кошмарно първо полувреме лиши Блекпул от победата срещу скромния тим на Транмиър Роувърс. Домакините загубиха с 1:2 в сблъсък от 35-ия кръг на Лига 1. Въпреки смазващото превъзходство на домакините, които отправиха 16 удара и владееха топката в 65% от времето, възпитаниците на новия мениджър Нийл Кричли се провалиха грандиозно в преследването на трите точки.

Младата надежда на домакините Дюсбъри-Хол заяви, че играчите на Блекпул трябва да са горди от играта си през второто полувреме. Мачът придоби апокалиптични размери за Блекпул още в 37-ата минута, когато Моргън Фериър засече центриране на Уудс и препарира стража на Блекпул - Максуел. В добавеното време на първото полувреме, Моргън Фериър спечели физически сблъсък с Конър Ронън и с разсичащо подаване намери Джеймс Воън, който оформи преднината от два гола на Транмиър.

Играчите на Блекпул тръгнаха устремени към изравняването още в началото на втората част, логично стигнаха до попадение в 58-ата минута с гол на Дюсбъри-Хол. Въпреки, че направиха 466 подавания срещу едва 266 за Транмиър, това не беше достатъчно и гостите си тръгнаха с пълен актив точки от Северозападна Англия.

Блекпул остава 13-о място с актив от 45 точки. Транмиър все още е в зоната на изпадащите, намирайки се на 21-о място с едва 32 пункта.