Милена приключи Световната купа с впечатляващите 106 т.

Преди началото на настоящия сезон в световната купа по биатлон Милена Тодорова нямаше нито една спечелена точка.

В чешкия зимен център Нове Место 22-годишното момиче от Троян записа последния си старт в надпреварата. Събраният актив в генералното класиране за Големия кристален глобу е повече от впечатляващ.

В 6 от общо 9 кръга на световната купа плюс първенството на планетата Тодорова натрупа цели 106 т. С тях най-добрата ни биатлонистка се нарежда 44-а в класирането.

Тя няма да участва в последните 2 кръга за сезона, тъй като предстои да представя България на европейското първенство по биатлон за девойки и младежи.

То ще се състои от 11 до 15 март в австрийския зимен център Хохфилцен. Другата седмица Милена се прибира в България за заслужена почивка.

Освен чудесното представяне на световното първенство и в световната купа Тодорова стана първият български представител в популярния зимен спорт, който печели медали от трите индивидуални дисципини от голям шампионат.

На световвното за девойки и младежи в Ленцерхайде (Швейц) тя се окичи със сребро и 2 бронза.