Шаламанова се класира за полуфиналите на Държавното по тенис в зала, водачката в схемата отпадна

Участващата с "уайлд кард" Даря Шаламанова се класира за полуфиналите на Държавното първенство по тенис в зала за жени в София с награден фонд 3 хиляди лева. Шампионката на България до 18 години на закрито Шаламанова победи поставената под номер 5 Елена Кралева с 3:6, 6:4, 6:1. Двубоят беше повторение на мача за титлата при девойките в Бургас в средата на януари, когато състезателката от ТК "Дема" отново спечели в три сета. Така за място на финала Шаламанова ще се изправи срещу миналогодишната вицешампионка Зиновия Ванева.

Шестата поставена Ванева елиминира държавната шампионка за девойки до 18 години на открито и четвърта в схемата Денислава Глушкова с 3:6, 7:5, 7:6 (5). Глушкова взе първия сет, но спорни решения на съдията Румен Василев в полза на Ванева в края на втората част помогнаха на съперничката й да изравни. Разстроена от това, Глушкова загуби ритъм, което повлия на играта й, а Ванева направи серия от шест поредни гейма, за да поведе с 4:0 в решителния трети сет. Глушкова отново се мобилизира и намали до 3:4, а при 4:5 тя отрази два мачбола и от 15:40 стигна до обрат в гейма, за да изравни. В последствие се стигна до тайбрек, в който Ванева спечели със 7:5 точки и продължава напред.

Водачката в схемата и вицешампионка на страната на закрито от 2014 година Габриела Михайлова отпадна на четвъртфиналите след поражение от седмата поставена Михаела Цонева с 6:2, 2:6, 3:6. Цонева, която е шампионка на България в зала за девойки до 16 години, на полуфиналите ще играе срещу номер 3 в схемата Хюлия Велиева. Държавна шампионка на закрито през 2014 година победи без особени проблеми квалификантка Ралица Александрова с 6:2, 6:1. Велиева се стреми към класиране за финала в надпреварата за четвърти път в последните седем сезона.

Срещите от Държавния шампионат се играят без публика заради коронавируса.