Берое се измъчи, но спечели в Ямбол

Отборът на Берое (Стара Загора) постигна нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Ямбол с 97:86 (26:21; 14:22; 26:22; 31:21) в двубой от програмата на XX кръг.

Александър Янев беше най-резултатен за победителите – 23 точки, Кадейриън Рейнс и Остин Прайс добавиха съответно по 19 и 16 точки, а Павлин Иванов завърши с 11 точки.

Стивън Крун беше най-резултатен за домакините – 23 точки, а Ричърд Амарди и Евгени Иванов приключиха съответно с по 20 и 16 точки.

Двубоят започна с размяна на успешни атаки и към двата коша и малко след средата на първата четвърт резултатът бе равен – 15:15. Последваха по-добри минути за гостите от Стара Загора, които до края на периода успяха да дръпнат с пет точки – 26:21, но през втората четвърт домакините поеха иницистивата и стигнаха до пълен обрат – 43:40 на почивката.

Третата част отново бе равностойна, като след 30 минути игра Берое имаше една точка преднина – 66:65, но в заключителната четвърт възпитаниците на Любомир Минчев демонстрираха нагледно, че са с класа над съперника и заслужено стигнаха до крайния успех – 97:86.