Монтана с важен успех над дубъла на Лудогорец

Отборът на Монтана забрави поражението от ЦСКА 1948 в предишния кръг с успех над дубъла на Лудогорец. Днес монтанци надвиха "орлите" с 2:0 в мач от 22-ия кръг на Втора лига. Първото попадение на стадион “Огоста” в Монтана реализира Тони Тасев в 25-ата минута, а Атанас Илиев се разписа в 87-ата минута от дузпа.

Петима футболисти на домакините пропуснаха мача. Вратарят Васил Симеонов и полузащитникът Владимир Айтов бяха наказани, защитниците Костадин Гаджалов и Алекс Георгиев контузени, а крилото Борислав Дамянов се възстановява от операция от херния.

Трите точки бяха от огромно значение за монтанци, които се намират на трета позиция във временното класиране и водят с три точки пред четвъртия Локомотив (София). Столичните “железничари” също спечелиха своя мач от кръга, побеждавайки Спартак (Плевен) с 2:0.

В следващия кръг Монтана гостува на Ботев (Гълъбово).

Монтана – Лудогорец II (Разград) 2:0

Монтана: Марин Орлинов, Валери Христов, Иван Михов-кап. , Ваньо Илиев, Стефан Цонков, Димитър В. Илиев, Тони Тасев, Йордан Йорданов, Атанас Илиев (89-Росен Кръстев), Борислав Балджийски (77-Николай Цветков), Николай Минков (62-Сергей Георгиев). Треньор: Мирослав Митев.

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Илкер Будинов, Велислав Минков, Хюсеин Кельовлуев, Преслав Петров-кап., Тихомир Димитров, Методий Стефанов (59-Цветослав Петров), Димитър Е. Илиев, Иван Йорданов (88-Станислав Вълчев), Бранимир Костадинов (71-Георги Чукалов), Димитър Митков. Треньор: Тодор Живондов.

Голмайстори: 1:0 Тони Тасев (25), 2:0 Атанас Илиев (88-дузпа).

Главен съдия: Стефан Павлов.

Асистенти: Васил Шавов, Мурад Шабан Вели.

Жълти картони: Йордан Йорданов, Борислав Балджийски (Монтана); Илкер Будинов, Димитър Е. Илиев, Иван Йорданов, Георги Чукалов (Лудогорец II).

Стадион: „Огоста”-без публика.