Куалярела прекъсна непобедимата серия на Верона (видео)

Отборът на Сампдория обърна Верона и го победи с 2:1 на празния “Луиджи Ферарис” в отложен двубой от 26-ия кръг на Серия “А”. По този начин генуезците сложиха край на серията на новака в италианския елит от девет поредни мача без загуба.

Гостите поведоха в 32-ата минута чрез автогол на противниковия вратар Емил Аудеро, дошъл след удар на Матия Дзакани. В 77-ата обаче Фабио Куалярела изравни, засичайки центриране по земя на Фабио Депаоли. Отново 37-годишният нападател беше точен в 86-ата минута от дузпа, като по този начин донесе пълния обрат в мача.

С успеха Сампдория се изкачи една позиция нагоре в класирането и вече е 16-и с 26 точки, докато Верона е 8-и с 35 пункта в своя актив.