Берое завърши като лидер, ясни са полуфиналистите в Източната група

Волейболистите на Берое 2016 завършиха като лидер в Източната група на Висшата лига. Воденият от Иван Тасев тим отстъпи като гост на Черноморец (Бяла) с 0:3 (23:25, 24:26, 19:25) в мач от 14-и кръг, изигран във Варна.

Въпреки поражението старозагорци запазиха водачеството си, като има в актива си 23 точки (9 победи, 3 загуби). Съперникът е шести с 14 точки (4 успеха, 8 поражения)

Гостите имаха водеща роля в първата част до 18:16, след което състезателите от Бяла изравниха и обърнаха резултата. До края ролите се разменяха, но в крайна сметка Черноморец спечели с минимална преднина.

Във втория гейм домакините поеха инициативата, като владееше положението през по-голямата част от времето. Третата част отново бе за черноморци, които записаха чист успех.

Локомотив (Пловдив) завърши втори в таблицата с 25 точки след категоричен успех над Дея спорт (Бургас). Момчетата на Красимир Стефанов надиграха бургаския отбор с 3:0 (25:15, 26:24, 25:17) в среща, изиграна в зала "Сила" в града под тепетата.

Локо е с осем победи и четири загуби, волейболистите на Весела Братоева са четвърти с

19 точки

и баланс

7:5

Двата тима започнаха равностойно в срещата, впоследствие пловдивчани се откъснаха с добра преднина и поведоха. Във втория гейм Дея излезе напред, но не удържа темпото и позволи на противника да навакса изоставането и да изравни. След кратка битка гостите отново взеха инициативата, като имаха и геймбол, но Мартин Палийски и съотборниците му увеличиха аванса си.

Третият гейм започна ударно - 7:0 за пловдивчани. До края темпото се запази и Локо постигна чист успех. Отборът на

Царево

също завърши редовния сезон с победа. Волейболистите на Костадин Стоев се наложиха над Раковски-1964 (Севлиево) с

3:1 (27:25, 20:25, 25:21, 25:19).

Състезателите от морския град са пети с

15 точки (5 победи, 7 загуби)

, севлиевци са седми с

8 точки (2 успеха, 10 поражения)

В първата част двата отбора бяха равностойни, след което домакините поведоха. Играта бе на амплитуди, но в крайна сметка царевци измъкнаха гейма. Последва доминация на гостите и изравняване на резултата.

Следващите геймове преминаха под диктовката на отбора от морския град, който се поздрави с триточков успех.

За следващата фаза се класират Берое 2016, Локомотив, Виктория Волей и Дея спорт.

Програма, резултати и класиране в Източната група на Висшата лига - ТУК

В плейофите продължават първите четири отбора от всяка група, които оформят полуфинални срещи по следната схема: първият от Западната група срещу четвъртия от Източната група, вторият от Западната срещу третия от Източната и обратно: първият от Източната срещу четвъртия от Западната, вторият от Източната група срещу третия от Западната група.