Бенфика отново се провали, Порто не се възползва (видео)

Бенфика изпадна в сериозна криза и сякаш прави всичко възможно да не стане шампион. Само допреди няколко седмици "орлите" от Лисабон имаха солидна преднина на върха в класирането, но след загубата от Порто (2:3) всичко тръгна надолу. Снощи отборът на Бруно Лаже стигна само до 1:1 като гост на Витория (Сетубал) и има едва една победа в последните си 5 мача в Примейра лига.

След нулево първо полувреме, Витория излезе напред в резултата при първата си атака след почивката. Точен беше Карлиньос. В 51-ата минута обаче футболист на Бенфика беше блъснат в наказателното поле на домакините и реферът отсъди дузпа, която Пици реализира. В 55-ата минута гол на Бенфика беше отменен заради засада, а в 76-ата гостите получиха втора дузпа, но този път Пици не уцели вратата.
С 59 точки Бенфика е на второ място в класирането, а лидер е Порто с 60. Преднината на "драконите" можеше да е 3 точки, но отборът направи неочаквана грешна стъпка в домакинството си на Рио Аве - 1:1.

Порто стартира мощно и поведе в 18-ата минута с гол на защитника Шансел Мбемба - негов първи за сезона. Четвърт час по-късно обаче Мехди Тареми се измъкна от защитата на "драконите" и с хубав удар с левия крак изравни. Десетина минути преди края Порто вкара второ попадение, но то беше отмемено заради засада.