Пети пореден мач без победа за Тотнъм

Тотнъм записа пети пореден мач без победа във всички турнири, след като завърши 1:1 с Бърнли на "Търф Моор". Домакините бяха по-добрият отбор през първото полувреме и заслужено взеха аванс с гол на Крис Ууд в 13-ата минута. Лондончани обаче взеха инициативата след почивката и Деле Али изравни от дузпа в 50-ата.

Жозе Моуриньо направи цели шест промени в състава си в сравнение със загубата от Уулвърхамптън преди седмица. Юго Лорис се завърна на вратата. Оливър Скип, Танги Ндомбеле, Тоби Алдервейрелд, Ян Вертонген и Ерик Ламела  също започнаха като титуляри. Ерик Дайър, който се забърка в скандал след загубата след дузпи от Норич, запази мястото си.

Крис Ууд се завърна сред титулярите на Бърнли, като той замени Матей Видра.

Домакините започнаха по-добре и в 13-ата минута взеха заслужен аванс. Макнийл центрира отляво, топката бе изчистена от Дайър към Родригес, който стреля от 20-ина метра. Лорис не се намеси много добре, от което се възползва Ууд, направил добавка отблизо. Повторенията показаха, че преди центрирането топката удари ръката на Макнийл. ВАР разгледа ситуацията, но попадението в крайна сметка бе зачетено.

В 30-ата минута Ламела нанесе първия точен удар за Тотнъм, но той не създаде проблеми на Поуп.

До почивката отборът на Бърнли продължи да бъде по-добрият отбор и заслужено се прибра в съблекалнята като водач в резултата.

Моуриньо предприе двойна смяна за началото на второто полувреме - Скип и Ндомбеле отстъпиха местата си на Ло Селсо и Моура. Това даде резултат и в 49-ата минута именно Ло Селсо изведе много добре Ламела. Бен Мий се хвърли на шпагат, но не успя да стигне до топката, а само до крака на съперника - дузпа за "шпорите". Деле Али изпълни безкомпромисно от бялата точка - 1:1. За халфа това бе 50-и гол в Премиър лийг.

В 55-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Санчес избута в гръб Уууд. Джон Мос обаче не отсъди нищо, а ВАР изобщо не провери ситуацията.

Двайсетина минути преди края Бърнли пропусна страхотен шанс. Макнийл отправи много добро подаване по земя към Видра, който финтира Алдервейрелд, но точно когато щеше да стреля Дайър се намеси чудесно и му изби топката.
До края Тотнъм действаше с повече скорост и острота. В 82-рата минута Ло Селсо, който преобрази гостите след влизането си в игра, отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от далечната греда. Малко след това пък рикошет даде шанс на Видра да шутира от шест метра, но Лорис реагира много добре и изби.
Тотнъм е на осма позиция с 41 точки - на четири зад Челси, който обаче е с мач по-малко. Бърнли, който вече е в серия от пет поредни мача без загуба в Премиър лийг, е десети.