"Свраките" покосиха десет "светци" и полетяха към спасението (видео)

Нюкасъл победи с 1:0 Саутхмпатън и направи голяма крачка към спасението в Премиър лийг, тъй като вече е на осем точки над зоната на изпадащите. Единственото попадение реализира Алан Сен-Максимен в 79-ата минута, а ключова роля в двубоя имаше ВАР. След намесата на видеоасистентите Саутхамптън остана с човек по-малко. По-късно гостите получиха и дузпа благодарение на ВАР, но Алекс Макарти я спаси. В края гостите все пак стигнаха до победата.

В 28-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Дженепо закъсня с едно влизане срещу Хейдън, ВАР прегледа ситуацията и главният рефер Греъм Скот бе посъветван да види повторение на монитора около страничната линия. Решението бе за директен червен картон. Две минути преди почивката ВАР и Скот за втори път разгневиха феновете на "светците", след като отсъдиха дузпа в полза на Нюкасъл след игра с ръка на Буфал. Алекс Макарти обаче спаси изстрела на Мат Ричи от бялата точка. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

11 минути преди края Нюкасъл все пак успя да пробие отбраната на "светците", след като Валери не успя да изчисти пред границата на наказателното поле. Това позволи на Сен-Максимен да открадне топката и след това да завърши хладнокръвно, вкарвайки едва втория си гол в Премиър лийг.

С този успех Нюкасъл се изкачи до 13-о място във временното класиране, като "свраките" са вече на осем точки над зоната на изпадащите. Саутхамптън допусна трета загуба в последните си четири мача в първенството и вече е на 14-а позиция.