Шефилд продължава да мечтае за Шампионска лига (видео)

Шефилд Юнайтед постигна изключително ценна победа с 1:0 над Норич у дома, благодарение на което запази шансовете си  за участие в Шампионската лига. Били Шарп (36') реализира единственото попадение, а три изключителни намеси на Дийн Хендерсън след почивката запазиха преднината на "остриетата", които в момента заемат шесто място с еднакъв брой точки с петия. Изоставането от четвъртта позиция пък е само два пункта.

Джон Лундстрам замени Сандер Берг в халфовата линия на домакините. Норич излезе в същия състав, който победи Лестър в миналия кръг.

След около 1/4 час удар на Пууки срещна гредата.

В 36-ата минута Били Шарп засече с глава страхотно центриране на Лундстрам отдясно, с което даде заслужен аванс на "остриетата". Това бе негово трето попадение в последните му четири мача. Голът преднина беше най-малкото, с което можеха да се измъкнат гостите след първото полувреме, тъй като доминацията на Шефилд бе осезаема.

В 78-ата минута Хендерсън направи две блестящи последователни спасявания след удар на Годфри и добавка на Вранчич. След това Маколдрик изчисти. Шест минути преди края Дийн Хендерсън отново се намеси, парирайки изстрел от воле на Люис.

Норич остава на последно място, на шест точки от спасителната зона.