Славия без проблеми срещу Перун в НВЛ-жени

Волейболистките на Славия победиха без проблеми като гости Перун (Варна) с 3:0 (25:21, 25:19, 25:12) в мач от 12-ия кръг на НВЛ-жени, игран днес следобед в зала "Багира" в Казанлък.

Така "белите" записаха 5-а победа в първенството, като с 13 загуби и 17 точки продължават да заемат 7-о място във временното класиране. Перун остава 8-и без победа и без спечелена точка до момента.

Славистките доминираха през по-голямата част от мача. Повече проблеми "белите" имаха във втория гейм, когато варненки показаха, че могат да противодействат. Перун поведе с 9:6 и 11:8 и продължи да диктува играта до средата на гейма. В крайна сметка Славия успя да навакса, а в решителните минути "белите" направиха дълга серия и затвориха гейм след 25:19. В третата част Славия взе голям аванс, запази го докрай и спечели мача след 25:12 и 3:0.

Най-полезни за Славия станаха Ася Динова и Ванеса Иванова с по 10 точки за победата. За тима на Перун Михаела Иванова пък завърши с 12 точки.