Арсенал измъкна победа след множество пропуски на Уест Хам (видео)

Арсенал трябва да благодари на неумението на играчите на Уест Хам в нападение за постигнатия успех в лондонското дерби. “Артилеристите” спечелиха с 1:0, а единственото попадение бе дело на Александре Лаказет. Французинът се появи като резерва и в 78-ата минута се разписа в ситуация, която трябваше да бъде разгледана с ВАР, за да бъде признато попадението. За Арсенал това бе трета поредна победа в първенството, въпреки и трите са като домакин, а отборът продължава да е без загуба във Висшата лига от началото на годината.

Тимът на Дейвид Мойс трябва да обвинява само себе си за това, че си тръгна дори без точка от “Емиратс”. “Чуковете” изиграха доста добър мач и всъщност бяха по-добрият отбор, но не се възползваха от създадените ситуации и останаха с 27 точки, колкото има и Борнемут, който се намира в зоната на изпадащите.

Срещата можеше да започне малко изненадващо, но Арсенал сам си създаваше проблеми. Неточен пас на Джака позволи на Боуен да открадне топката. Играчът на гостите стреля от дистанция, а ниският му удар завърши в лявата греда. Миналата седмица Джаред Боуен за първи път бе титуляр за "чуковете" и отбеляза гол срещу Саутхамптън.

Защитата на "артилеристите" бе преодоляна в 11-ата минута. Микел Антонио направи двойно с Форналс и се откъсна отдясно. Той напредна и двама играчи на Уест Хам бяха срещу един защитник на съперника, но Антонио провали възможността, тъй като опитът му да намери Алер бе много неточен.

Тимът на Микел Артета опита да отговори и стигна до няколко шанса. Йозил се озова на добра позиция, но в удара му нямаше сила. Малко по-късно слез центриране на Сака Диоп отклони топката към собствената си врата и тя се отби в горната греда. “Топчиите” продължиха да бъдат много несигурни в отбрана. В 19-ата минута Алер се озова сам срещу Лено след отлично подаване на Нобъл.

Уест Хам играеше повече от равностойно, като създаваше по-чистите положения, но не се възползваше от това. Малко преди почивката Антонио пропусна най-добрата възможност. Диоп свали топката към него, той се завъртя и стреля, но покрай вратата.

Домакините не успяваха да намерят ритъм в играта си и трудно стигаха до вратата на бившия си страж Фабиански. Пепе беше от малкото хора, които създаваха проблеми на защитата на съперника. Той на някалко пъти преодоля защитата, но това не доведе до удари.

В началото на втората част бе единственият период, в който Арсенал имаше някакво предимствоа Нкетиа пропусна една от малкото възможности. В 56-ата минута Антонио не се възползва от поредния шанс за “чуковете”. Центрирането на Кресуел бе отклонено от Алер и стигна до Микел Антонио, около когото на няколко метра нямаше никой. Той избра да стреля с глава и Лено направи спасяване.

След час игра Артета пусна Лаказет и тази смяна се оказа решителна на по-късен етап. Продълженията продължаваха да се редят пред вратата на домакините и Уест Хам продължаваше да ги пропуска. Както казва клишето във футбола - ако не вкараш, ще ти вкарат. Точно това се случи. След опит на Обамеянг да стреля топката стигна до Йозил, който я отклони към Лаказет и французинът откри резултата. Попадението първоначално бе отменено порада засада на германеца, но след разглеждане с ВАР се видя, че засада няма и голът бе признат.

До края “чуковете” направиха опит да стигнат поне до точка, но в този период защитата на съперника успя да се справи и да запази крехката си преднина. С този успех Арсенал се изравни по точки с Тотнъм и изостава на пет от четвъртия Челси.

АРСЕНАЛ - УЕСТ ХАМ 1:0
1:0 - Лаказет (78)