Витоша спря Локо (Пд), "смърфовете" дръпнаха само с точка пред Левски (видео)

Локомотив (Пловдив) изгуби наивно две точки в битката за второто място, завършвайки наравно 1:1 с Витоша (Бистрица). Анте Аралица (34) изведе пловдивчани напред с техничен удар, а Апостол Попов (86) изравни с глава. Футболистите на Бруно Акрапович владееха събитията на терена, но при едно статично положение допуснаха груба грешка в защита. През седмицата "смърфовете" победиха с 2:0 ЦСКА 1948 в среща от турнира за Купата на България и днес имаха амбицията да се реваншират пред феновете си за загубата с 0:2 от Берое в предишния кръг на първенството. Пред Локомотив имаше реалната възможност да излязат еднолично на второто място в класирането преди днешния мач на ЦСКА-София с Берое утрешното гостуване на Левски на Ботев (Враца). Витоша пък беше в серия от 5 поражения, а в миналия кръг получи цели 6 гола от Етър.

Наставникът на Локомотив Бруно Акрапович не можеше да използва голяма част от основните си футболисти. Мартин Луков, Милош Петрович и Петър Витанов са контузени, а Парвизджон Умарбаев и Миховил Клапан са болни. Давид Малембана пък бе наказан за днешния мач. В предни позиции започнаха Анте Аралица и капитанът Димитър Илиев. Бирсент Карагарен и Момчил Цветанов действаха по двата фланга. В халфовата линия пък започна младокът Уирис Густаво.

Последният гостуващ отбор, който се разписа на "Лаута", беше Ботев (Пловдив) при равенството в дербито на 31 август.

Витоша продължава да няма нито една "суха мрежа" в досегашните си 24 мача. Под ръководството на новия старши треньор Асен Букарев отборът записа три поредни загуби - 0:1 от Царско село, 1:2 от Берое и 2:6 от Етър. Тимът от Бистрица игра по-прибрано, а единственият чист нападател беше Илия Димитров. Четин Садула, Георги Амзин и Станислав Маламов помагаха на юношата на Левски.

Досега двата отбора са бяха срещали 5 пъти в първенството, като Локо имаше 4 победи, а един от двубоите завърши наравно.

В 11-ата минута Локомотив (Пловдив) направи първи сериозен пропуск пред вратата на Витоша. Първо удар на Анте Аралица след центриране на Бирсент Карагарен бе избит от голлинията, а след това Лукас Масоеро стреля силно, но неточно от няколко метра. В 23-ата минута Диниш Алмейда опита далечен удар, който попадна право в ръцете на стража Николай Кръстев. Минута по-късно Уирис Густаво се сблъска лошо с Веселин Минев и получи контузия. Наставникът на Локомотив Бруно Акрапович прибегна до принудителна смяна, като мястото на Уирис беше заето от младока Николай Николаев.

В 32-ата минута, след центриране от ъглов удар, топката бе отклонена към малкото вратарско поле. Там Бирсент Карагарен засече, но не успя да прати удара си във вратата. Страничният съдия обаче вдигна флага си за засада. Веднага след това Локомотив (Пловдив) стигна до гол. Диниш Алмейда подаде към Анте Аралица, нападателят овладя на пеналтерията и стреля технично, като прехвърли Николай Кръстев. В 43-ата минута Атанас Кабов шутира силно от фаул. Топката обаче попадна право в ръцете на Илко Пиргов.

В 52-ата минута Димитър Илиев стреля към вратата на Витоша, но топката бе в обсега на вратаря на "тигрите". И Георги Амзин направи опит да стреля, който беше много неточен и прелетя над напречната греда. В 60-ата минута "смърфовете" трябваше да направят втора принудителна смяна. Този път Лукас Масоеро получи разтежение в адуктора, след като изчисти топка в тъча. На негово място в игра влезе Валентино Пулиезе. В 86-ата минута отборът на Витоша стигна до равенството. Центриране на Атанас Кабов от корнер към близката греда бе засечено с глава от Апостол Попов. Бранителят изпревари Диниш Алмейда, а топката полетя към далечния ъгъл на вратата зад Пиргов и се оплете в мрежата за крайното 1:1.