Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Кьолн закотви Падерборн на дъното (видео)

Кьолн продължи силното си представяне в последните седмици с нова победа, която изкачи тима на 10-о място в Бундеслигата. "Козлите" спечелиха с 2:1 гостуването си на Падерборн 07 след голове преди почивката на Хорхе Мере и Йонас Хектор. Денис Сърбени върна едно попадение през втората част, но въпреки това Падерборн допусна четвърта поредна загуба и не успя да се измъкне от дъното на таблицата.

Кьолн игра много добре през първото полувреме, когато имаше по-чистите положения и на два пъти матира защитата и вратаря на домакините. В 28-ата минута Флориан Кайнц центрира от корнер, Марк Ут отклони топката към далечната греда, а там Мере протегна крак и я прати в мрежата.

Малко по-късно самият Ут пропусна да удвои преднината на гостите, а в 36-ата минута след негов пас отляво капитанът Хектор стреле перфектно под гредата за 0:2. Футболистите на Падерборн не отправиха нито един точен удар и не се виждаше как могат да стигнат дори до точка.

Домакините дълго време не съумяваха да затруднят отбраната на Кьолн, но в 73-ата минута върнаха интригата. Разписа се Сърбени с глава. За привлечения от Норич халф това беше 4-и гол през сезона.

В останалото време Антони Модест пропиля чудесна възможност да реши всичко в полза на Кьолн. "Козлите" обаче удържаха победата и изместиха Унион (Берлин) от 11-ата позиция.

В следващия кръг съставът на Маркус Гисдол ще гостува на Борусия (Мьонхенгладбах), а на Падерборн 07 предстои визита на друг от застрашените от изпадане - Фортуна (Дюселдорф).