Филаделфия се справи със Сакраменто

Тимът на Филаделфия постигна убедителен успех над Сакраменто със 125:108 (32:30, 31:23, 33:27, 29:28) като гост, прекъсвайки серията си от две поредни поражения. Сиксърс, които трябва да се справят без наличието на контузените Бен Симънс и Джоел Ембийд, записаха 10-ата си победа като гост и общо 38-а в редовния сезон на НБА.

Мачът предложи равностойно начало, като след първите 12 минути резултатът бе 32:30 за Филаделфия. Гостите първи стигнаха до двуцифрен аванс в двубоя, водейки на почивката със 63:53. “Кралете” раздразниха Сиксърс с тройка на Харисън Барнс за 78:84, но оттам нататък интригата постепенно се изпаряваше след серия от 12:0 за Филаделфия и 16 точки разлика в края на третия период - 96:80. Нова успешна стрелба на Барнс позволи на Кингс да се върнат на 6 точки изоставане, но кошове на Тобайъс Харис и Ал Хорфърд приключиха всичко интересно в мача - 125:108.

Харис бе най-силен в отсъствието на Ембийд и Симънс с 28 точки и 14 борби. Шейк Милтън продължи добрата си игра с 20 точки, Ал Хорфърд записа 18 точки, 9 борби и 7 асистенции, а Алек Бъркс и Раул Нето се включиха по чудесен начин от пейката съответно с по 17 и 16 точки за победителите. Майк Скот остана с 11 точки.

Де’Арън Фокс отново бе най-добър за Сакраменто с 23 точки и 7 асистенции, Бъди Хийлд се разписа с 22 точки от пейката, Харисън Барнс се отчете с 15, Кент Бейзмор добави 14, а Богдан Богданович и Хари Джайлс III добавиха съответно 13 и 10 точки.