АЛБА Берлин отправи предизвикателство, но Барселона се справи

Барселона победи с 84:80 (27:18, 11:28, 28:16, 18:18) домакина АЛБА Берлин. Гостите от Испания имаха преимущество след края на третия период и водеха с 66:62, но германският отбор опита да направи решителен обрат. Стигна се до 75:74 за АЛБА 3:06 минути преди края на последната четвърт, но Барса поведе с 82:79, за да се поздрави с 21-и успех в Евролигата.

Каталунците са на трета позиция за момента, а АЛБА заема едва 16-та позиция. Алекс Абринес вкара 17 точки в полза на Барселона, а Мартин Хермансон също отбеляза 17 точки в полза на домакините от Берлин. Двубоят между Валенсия и Олимпия Милано в Испания по-късно тази вечер ще бъде изигран без публика във връзка с опасенията от разпространението на коронавируса.