Анадолу Ефес допусна поражение срещу Макаби Тел Авив

Лидерът в класирането Анадолу Ефес загуби драматично със 75:77 (11:21, 31:15, 17:21, 16:20) като гост срещу Макаби Тел Авив в среща от редовния сезон в Евролигата по баскетбол.

Пет минути преди края на последния период израелският отбор изоставаше с 61:69, но реализира още 14 точки, за да се поздрави с драматичен успех срещу турския гранд. Само 1:25 минути преди финалната сирена Макаби взе решителен аванс от 73:71, за да постигне 19-ти успех през кампанията. Поражението е първо за Анадолу Ефес в турнира през 2020 година след постигането на девет последователни успеха.

Тимът от Тел Авив е на четвърто място във временното класиране. Най-резултатен за успеха на домакините стана Скоти Уилбекин с 21 точки, а неговият съотборник Отело Хънтър добави още 15 точки. Василие Мичич завърши с 14 точки за Анадолу Ефес.