Божинов дебютира за "делфините" в Серия Б със загуба от Гълъбинов

Валери Божинов направи дългоочаквания си дебют в италианската Серия Б. Нападателят влезе като резерва за Пескара при загубата с 0:2 от Специя в своеобразното БГ дерби на 27-ия кръг, но не успя да помогне на отбора си, който вече изоставаше с два гола. За разлика от него като титуляр за домакините започна Андрей Гълъбинов, който беше един от най-силните за своя тим.
Първата част завърши без попадения, а след почивката домакините стигнаха до откриване на резултата, след като Дженаро Сконамилио си отбеляза автогол. Това се случи в 49-ата минута, а само 11 по-късно Емануел Джеси удвои. В търсене на промяна треньорът на "делфините"  Никола Легроталие пусна Божинов в игра в 70-ата минута. Българинът остана малко изолиран от играта, като успя да отправи първи удар в посока на вратата в 86-ата минута, но той беше доста неточен. Така Пескара записа загуба, а Божинов изигра първите си минути в Серия Б след завръщането си на Апенините. Появата му в игра се отложи, след като той получи червен картон още на скамейката заради реплика към съдията в мача с Кротонена 23 февруари.