Пламен Константинов и Локомотив (Новосибирск) на полуфинал за Купата на CEV

Волейболният отбор на Локомотив (Новосибирск), който е воден от бившият селекционер на България Пламен Константинов, се класира за полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Локомотив, който е лидер във временното класиране на Суперигата на Русия, стигна до чиста победа като гост над белгийския Линдеманс (Аалст) с 3:0 (25:12, 25:19, 25:23) в среща-реванш от 1/4-финалите на турнира, играна тази вечер пред малко повече от 500 зрители в залата на спортния център "Шоте" в Аалст.

Така Локомотив се класира за полуфиналите за Купата на CEV, където ще играе с друг руски тим - Зенит (Санкт Петербург), който пък отстрани германския Хипо Тирол АлпенВолейс (Хахинг) след две победи с 3:2 и 3:1 гейма. Първият мач от полуфинала ще бъде на 18 март (сряда) в Новосибирск, а реваншът седмица по-късно.

След спечелените категорично първи два гейма, с които Локомотив на практика продължи напред в турнира, Пламен Константинов пусна в игра за началото на третата част всичките си резерви с изключение на сръбският национал Марко Ивович. Въпреки това, руският тим спечели и третия гейм с 25:23, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за Локомотив бе Константин Бакун, който игран само в първите два гейма, с 13 точки (1 блок, 3 аса и 60% ефективност в атака) за победата.

За домакините от Аалст полякът Якуб Рибицки също завърши с 13 точки.

ЛИНДЕМАНС (ААЛСТ, БЕЛГИЯ) - ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК, РУСИЯ) 0:3 (12:25, 19:25, 23:25)
ААЛСТ: Сеппе Ван Хойвеген 1, Йеруен Опринс 6, Якуб Рибицки 13, Януш Горски 2, Тван Вилтенбург 4, Симон Ван Де Вуурде 2 - Тим Верстрете-либеро (Самули Кайсласало 5, Хертян Клаес, Маркус Кеел 2, Адриан Сташевски 5
Старши треньор: ЙОХАН ДЕФОГЕЛ
ЛОКОМОТИВ: Фабиан Джизга 1, Константин Бакун 13, Алексей Родичев 8, Сергей Савин 4, Илияс Куркаев 7, Дмитрий Щербинин 7 - Роман Мартинюк-либеро (Павел Захаров 2, Константин Абаев, Александър Ткачев 1, Павел Круглов 5, Дмитрий Лизик 6, Артьом Ермаков-либеро)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.