Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Ботев (Пловдив) се измъчи, но се класира на полуфинал за Купата на България (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) се измъчи с Ботев (Гълъбово) в 1/4-финален сблъсък от турнира за Купата на България, но в крайна сметка "канарчетата" спечелиха с 1:0 гостуването си на "Трейс Арена" и се класираха за следващия кръг на турнира. В герой за гостите се превърна Димитър Тонев, който се разписа в 100-ата минута на двубоя.

Първата интересна ситуация в срещата се откри пред вратата на домакините. Александър Тонев стреля, но ударът му бе блокиран. В 18-ата минута Тодор Неделев също опита късмета си, но топката прелетя високо над вратата.

В 29-ата минута Станислав Шопов бе близо до първия гол, но стражът на Ботев (Гълъбово) се отчете с перфектна реакция.

В 38-ата минута Неделев видя непокрития Никола Илиев, който технично премина през защитник и шутира, но Дерменжиев се намеси. Последва изстрел на Тодор Неделев, който обаче бе блокиран от бранител на тима от Гълъбово.

В 56-ата минута вратарят на Ботев (Гълъбово) показа класата си. Младият страж неутрализира удара на таланта на "канарчетата" Никола Илиев. В 60-ата минута домакините бяха близо до гола. Цветелин Радев засече центриране от корнер, но Георги Аргилашки се справи.

Пет минути по-късно Шопов центрира на втора греда към Иван Бандаловски, който стреля с глава на втора греда, но опитът му мина над целта.

Гостите натиснаха здраво своя опонент в последните пет минути от редовното време. Непрестанните центрирания в наказателното поле на Иван Дерменджиев обаче не дадоха ефект и така двубоят влезе в продължение.

В 99-ата минута Тодор Неделев опита техничен изстрел от фаул, но опитът му не попадна в очертанията на вратата.

Секунди по-късно обаче гостите от Пловдив стигнаха до първия гол. "Жълто-черните" направиха изключителна атака, която завърши с точен изстрел на резервата Димитър Тонев.

В 111-ата минута Беркай Халил опита подаване към Иван Винков, но крилото на Ботев (Гълъбово) не успя да стигне до топката.

До края на срещата отборът от efbet Лига показа стабилна игра в защита и заслужено продължи напред в турнира.

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1