Везенков отново блести в Евролигата, Олимпиакос спечели дербито с ПАО

Българският национал Александър Везенков се отличи с 10 точки и 2 борби за 17:22 минути на полето при успеха на Олимпиакос в дербито срещу Панатинайкос с 81:78 (45:39) в срещата от 27-ия кръг на Евролигата по баскетбол.

"Червено-белите" записаха 12-ата си победа в кампанията и се изравниха с осмия в класирането Жалгирис в борбата за класиране на четвъртфиналите.

ПАО е шести с 14 успеха.

Гостите започнаха по-добре и водеха с 35:30, но допуснаха обрат в последните три минути и половина до почивката за 39:45.

Олимпиакос поддържаше аванс от няколко точки до средата на последната четвърт, когато Панатинайкос изравни при 67:67.

Домакините все пак показаха по-здрави нерви в края, а Дешон Томас пропусна да изравни с неточен изстрел от дистанция в последната атака на гостите.

Шакил МакКисик беше най-добър за домакините с 22 точки, а Ник Калатес беше лидер за ПАО с 18 точки, 6 борби и 5 асистенции.