Първа победа за Петев в Полша

Отборът на Ивайло Петев Ягелония най-накрая постигна първата си победа под ръководството на българския специалист. Това се случи в гостуването на Погон (Шчечин) от 25-ия кръг на местната Екстракласа. Съставът от Бялисток се наложи с 2:1 и прибави ценни три точки в актива си. Преди този мач Петев имаше 2 загуби и 2 равенства на сметката си начело на тима.

Мачей Макушевски даде преднина на Ягелония в 34-ата минута, но в 54-ата Погон изравни с попадение на Павел Кибички.

Домакините обаче останаха в намален състав в 67-ата минута, когато Константинос Триантафилопулос получи червен картон, спъвайки откъсващ се нападател на съперника. Именно от този фаул пред наказателното поле Ариел Борисюк отбеляза победния гол за гостите, оформяйки крайното 1:2.

Тази победа изкачи Ягелония до 9-ото място в класирането с 34 точки в актива си. За Погон пък загубата бе доста неприятна, като тимът изпадна от топ 3 и вече е на 4-ото място с 40 точки.