ЦСКА (Москва) удържа финалния натиск на Зенит

ЦСКА (Москва) постигна домакинска победа над Зенит с 86:78 (23:21, 23:22, 20:15, 20:20) в среща от 27-я кръг на редовния сезон в Евролигата. Московският тим не допусна отпускане в края на мача и задържа преднината си за победа №18 през сезона.

Зенит започна мача по-уверено и направи серия 11:2 с оставащи 7:39 от първата четвърт. ЦСКА се съвзе след първоначалния шок и отвърна с 8 безответни точки, като двубоят остана завързан до края на периода, фиксиран с тройка със сирената на Майк Джеймс - 23:21 за ЦСКА Москва.

Мачът продължи да бъде равностоен и през втората четвърт, като за момент ЦСКА се измъкна на 7 точки разлика след тройка на Майк Джеймс, а в края на частта резултатът сочеше 46:43 в полза на ЦСКА.

Домакините бяха първия отбор, който стига до над 10 точки разлика след кош на Никита Курбанов за 62:51 с 4:48, оставащи на часовника. Успешни стрелби на Тим Абромайтис и Колтън Айвърсън свалиха преднината на ЦСКА на 4, но нова тройка със сирената на Джеймс закри частта - 66:58.

Играчите на Зенит на няколко пъти се опитваха да се върнат в мача, но тимът на ЦСКА бе безпогрешен и не позволи да допусне обрат - 86:78.

Майк Джеймс записа 27 точки и 5 асистенции за ЦСКА, Йоханес Фойтман добави 13 точки, Дарън Хилиард допълни с 11, а Кайл Хайнс завърши с 10 точки.

Остин Холинс бе над всички за Зенит с 28 точки, а Тим Абромайтис завърши с 13.