Бъки спечели Купата на България по хандбал за жени за четвърти път

Бъки (Габрово) защити трофея си в турнира за купата на България по хандбал за жени след победа на финала в Шумен над Етър 64 (Велико Търново) с 32:23 (18:12).

Двубоят започна равностойно, но след 6:6 габровки вкараха четири безответни гола и дръпнаха с 10:6 в 18-ата минута.

Шампионките се възползваха от множеството грешки на състезателките на съперника и с ефективна игра в атака продължиха да увеличават аванса си, който достигна 16:9 пет минути преди почивката.
В началото на второто полувреме шампионките успяха да направят преднината си двуцифрена в 37-ата минута при 23:13.

Последваха десетина минути, в които Етър запази вратата си без гол, успя да намали до 16:23, но пропусна още половин дузина чисти ситуации и не успя да подложи на по-сериозен натиск Бъки, който постепенно излезе от кризисната ситуация и до края задържа аванса си.

Така габровки спечелиха трофея за четвърти път в историята си, а Етър остана рекордьор с 13 национални купи, последната от които през 2017 година.

Най-резултатна за победителките беше Мари Томова с 8 гола, а 5 пъти се разписа Милица Колева.
Кристияна Караманлиева и Антония Симеонова вкараха по 4 попадения за великотърновки.
В мача за бронза по-рано днес Свиленград победи домакина на финалния турнир Шумен 98 с 29:20 (15:11).

Индивидуални награди за турнира от Финалната четворка:
голмайстор: Антония Симеонова (Етър) - 16 гола
вратар: Ирина Никифорук (Шумен 98)
най-полезна хандбалистка (МВП): Мадлен Тодорова (Бъки)

Срещи за разпределението на отличията в турнира за купата на България по хандбал за жени: