Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Краснодар се възползва от грешките на конкурентите си (видео)

Краснодар се утвърди еднолично на второ място в руското първенство, след като се наложи с 2:0 над Уфа. "Биковете" стигнаха до успеха с попадения на Маркус Берг и Ари след почивката. По този начин отборът събра 38 точи - с три повече от ЦСКА (Москва), Локомотив (Москва) и Ростов, които направиха равенства в 20-ия кръг.

Над 30 000 фенове подкрепиха Краснодар, който се очертава като единствен преследвач на Зенит. Домакините излязоха в доста експериментален състав заради многото контузени футболисти. В центъра на защитата се появиха новото попълнение Егор Сорокин и Кайо Панталеао, който е халф. Трима юноши на клуба започнаха като титуляри, а в групата за мача имаше 11 футболисти, които са продукт на академията на Краснодар.

Първото полувреме беше скучно. Домакините имаха предимство в притежанието на топката, но не създадоха почти никакви голови положения.

Слд почивката в игра се появиха Маркус Берг и Магомед-Шапи Сулейманов, които раздвижиха играта на "гражданите". В 6-ата минута хубава комбинация изведе Вандерсон сам срещу Александър Беленов, но ветеранът спаси. Пръв до топката обаче стигна Берг и откри резултата.

Сулейманов пропусна да реши всичко, но това стори ветеранът Ари от дузпа в 83-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на защитник на Уфа. Първоначално реферът Станислав Василиев не посочи бялата точка, но след консултация със системата ВАР промени решението си.

Загубата сложи край на серията от положителни резултати на Уфа в края на 2019 година. Тимът е 8-и в класирането с 25 точки, колкото имат още Спартак (Москва) и Урал.