Българин бележи в Холандия

Българският бранител Камен Хаджиев изигра страхотен мач във второто ниво на холандския футбол. Играчът на Фортуна (Ситард) се разписа за 1:1 при загубата с 3:1 от ФК Айндховен.

Срещата започна по-добре за домакините. Още в 4-ата минута Март Лийдер вкара в мрежата на Фортуна. В 17-ата минута обаче бившият защитник на Локомотив (София) Камен Хаджиев матира стража на ФК Айндховен Руд Свинкелс. Това бе неговият втори гол в Еерстедивизи. В 58-ата минута обаче отново Лийдер се превърна в герой за тима. 26-годишният нападател заби своя 14-ти гол в първенството. Крайният резултат оформи Тибо Свинел в последните минути на срещата.

Отборът на Хаджиев се намира на 17-то място с актив от 32 точки. В следващия кръг Фортуна приема Осс, който има само пет точки аванс пред "жълто-зелените".

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!