Байерн и Байер (Леверкузен) завършиха 1:1 в голямото дерби от 5-тия кръг на Бундеслигата. Роберт Андрих откри за шампионите в 31-вата минута, но Александър Павлович изравни осем минути по-късно. През почти цялото време баварците имаха превъзходство и отправиха множество удари, но точността на играчите на Венсан Компани им изневери. Така Байерн отново не успя да спечели срещу испанския наставник на Леверкузен, който в последните вече четири мача има два успеха и две равенства срещу мюнхенския гранд. Така баварците загубиха първи точки, но остават на първото място в класирането с 13 точки. Байер (Леверкузен) пък създаде твърде малко в атака и може да е доволен от спечелената точка, която го остава поне временно на 3-а позиция.