Спарта (Ротердам) се класира за финалния плейоф в Нидерландия даващ право на участие в Лигата на Конференциите. „Ротердамци“ спечелиха домакинството си срещу Утрехт след изпълнение на дузпи и 0:1 в редовното време, след като пък Спарта спечелиха първия мач между двата тима с 2:1. През първото полувреме попадения на паднаха, като развръзката остана за втората част. 10 минути след началото на второто полувреме попадение на Вито ван Крой от отбора на домакините бе отменено заради нарушение. В 80- та та минута Утрехт стигна до гол чрез Ник Виргевер, като така вкара двубоя в продължения. Там двата отбора не успяха да си отбележат и срещата трябваше да се решава след изпълнения на дузпи. Там по- здрави нерви показаха Спарта (Ротердам) и така се класираха за финалния плейоф където ще се изправят срещу Твенте, които отстраниха Хееренвеен.