Порто спечели Купата на Португалия. „Драконите“ спечелиха финала срещу Брага с 2:0 на Ещадио Насионал. През първото полувреме до гол не се стигна, като двата отбора си размениха по едно опасно положение, но добрите намеси на вратарите не позволиха да се стигне до попадение. Малко след началото на второто полувреме Порто откри резултата след автогол на Андре Орта. В 62-та минута „драконите“ останаха с човек по-малко след директен червен картон на Вендел. В 79-та та минута отново имаше равенство сред футболистите на терена след като и Брага останаха с 10 души след червен картон на Сику Ниакате. „Драконите“ се възползваха от това и отбелязаха втори гол чрез Отавио с което си подпечатаха и победата с което съответно и Купата.