Верстапен спечели Гран При на Испания

Макс Верстапен спечели своята трета поредна и общо пета победа от началото на сезон 2023 във Формула 1, след едно доминантно каране в надпреварата за Гран При на Испания. Нидерландецът стартира от полпозишъна на „Каталуния“ и реално загуби първото място само за няколко секунди в спринта до първия завой. Пилотът на Ред Бул временно бе изпреварен от стартиралия от второто място Карлос Сайнц, но с по-доброто си позициониране за първия завой успя да парира атаката на пилота на Ферари. От този момент до финала Верстапен практически не срещна никаква съпротива от своите съперници и спечели с аванс от 24.0 секунди пред Люис Хамилтън. Освен това нидерландецът записа и най-бързата обиколка в хода на състезанието, която му донесе още една точка за генералното класиране във Формула 1. Трети след едно страхотно каране днес завърши стартиралият 12-ти Джордж Ръсел, а чак на четвъртата позиция финишира Серхио Перес, който потегли от 11-та позиция днес. Пети се класира Сайнц, а шести и седми финишираха пилотите на Астън Мартин Ланс Строл и Фернандо Алонсо, за когото това категорично беше най-слабият уикенд от началото на годината.