Спортинг (Лисабон) записа нова победа в Примейра Лига. „Лъвовете“ спечелиха гостуването си срещу Каса Пиа в голово шоу завършило 4:3 в полза на лисабонци. Гостите поведоха в резултата след 18 секунди игра, като точен за тях бе Тринкао. Домакините успяха да изравнят резултата в 8 та минута, след добър завършващ удар на Рафаел Мартинш. Тринкао отново успя да изведе Спортинг напред в резултата след прекрасен удар от границата на наказателното поле. В добавеното време на първата част Каса Пиа отново изравни резултата, след като най-съобразителен в наказателното поле се оказа Юки Сома. В началото на второто полувреме „лъвовете“ излязоха напред в резултата за трети пореден път като точен за тях бе Педро Гонсалвеш. Малко след като измина час игра домакините отново изравниха резултата, като точен за тях бе влезлия като резерва Фелипе. Две минути по-късно именно Фелипе бе изгонен след втори жълт картон. В 85 та та минута Тринкао успя да донесе победата на лисабонци със своя хеттрик в двубоя. С тази победа Спортинг (Лисабон) са на 4 та та позиция с актив от 57 точки, докато Каса Пиа са 8 ми с 38 пункта.