Почти сигурният шампион в Ла Лига Барселона разгроми Елче с 4:0 в мач от 27-ия кръг. По този начин каталунците направиха нова голяма стъпка към титлата. Отборът на Чави Ернандес вече води с 15 точки пред Реал Мадрид, който утре ще е домакин на Валядолид. Роберт Левандовски сложи край на головата си суша с две попадения за успеха, а освен него се разписаха и другите двама нападатели - Ансу Фати и Феран Торес. В дебюта на новия си треньор Себастиан Бекасесе Елче се държа достойно до почивката, но след като Фати реализира втория гол в 56-ата минута, интригата изчезна. Съставът от "Мартинес Валеро" остава на дъното в класирането с едва 13 точки и трябва да се надява на истинско чудо, за да се спаси от изпадане.