Манчестър Сити спечели голямото дерби от 29-ия кръг на Премиър лийг срещу Ливърпул, след като надигра с 4:1 големия си съперник от последните години. Мърсисайдци поведоха на „Етихад“ с гол на Мохамед Салах (17'), но десет минути след това Хулиан Алварес изравни. Първото полувреме продължи да бъде много интересно. Шампионите атакуваха по-масирано и създаваха положения, но и контраатаките на Ливърпул бяха много опасни и Салах тормозеше отбраната на „гражданите“. През второто полувреме обаче имаше само един отбор и това бяха шампионите. Частта стартира с ранен гол за Сити, реализиран от Кевин Де Бройне. След това мърсисайдци рухнаха, като бранителите в червено за пореден път не бяха на ниво. Илкай Гюндоган вкара трети гол още в 53-тата минута и на практика сложи край на интригата. Джак Грийлиш също се разписа, увенчавайки добрата си игра с гол. С този успех Манчестър Сити се доближи отново на пет точки зад лидера Арсенал при равен брой мачове. Малко по-късно днес обаче „топчиите“ могат отново да увеличат разликата, но тогава ще са с един изигран двубой повече. Ливърпул пък остава на седем точки от Тотнъм, като вече има само една среща по-малко от „шпорите“. Мърсисайдци изостават на пет пункта и от Нюкасъл, а до края на следващата седмицата тимът на Юрген Клоп трябва да гостува на Челси и да приеме Арсенал.