Медведев се класира на финала в Маями

Даниил Медведев победи сънародника си Карен Хачанов с 7:6, 3:6, 6:3 след 2 часа и 17 минути игра в изцяло руския сблъсък и се класира за финала на турнира от сериите Мастърс 1000 в Маями. Първият сет се реши след тайбрек, след който Медведев поведе в резултата . Във втората част Хачанов оказа сериозна съпротива. Той проби още във втория гейм и поведе с 2:0, след което спечели сета с 6:3. В третия сет зрителите видяха само един пробив, който беше на сметката Медведев. Той проби сервиса на сънародника си за 3:1, след което печелеше подаванията си и стигна до крайния успех с 6:3 в третия сет. Медведев стига до спора за титлата в пети пореден турнир след Доха, Ротердам, Дубай и Индиън Уелс, а след загубата Хачанов пропусна шанса да се завърне в топ 10 на световната ранглиста.