Англия - Украйна 2:0Англия направи доста сериозна заявка към първото място в крайното класиране на квалификационната група С за Евро 2024, след като победи Украйна с 2:0 на „Уембли“. Така „трите лъва“ вече имат шест точки, а освен това още на старта на квалификациите надиграха и двата си големи конкурента за челните места в групата, след като преди три дни победиха и Италия като гост. И днес, както и в двубоя в Неапол, англичаните изиграха силно първо полувреме, в което взеха аванс от две попадения, и доста по-пестеливо второ такова. Рекордьорът по голове за националния отбор Хари Кейн откри резултата в 37-ата минута след асистенция на Букайо Сака, а три минути след това именно звездата на Арсенал удвои резултата с прекрасно изпълнение.