Манчестър Юнайтед постигна трудна и доста драматична победа с 3:1 над Фулъм и се класира за 1/2-финалите на Купата на Англия. Така бе спазена и една традиция, тъй като “котиджърс” не са отстранявали този противник от 1908 година насам. Интересно е да се отбележи, че всички победи на домакините през тази годиан в турнира са постигнати с този резултат. И трите попадения в срещата паднаха след почивката, когато първо Александър Митрович (50’) откри в полза на гостите, но “червените дяволи” постигнаха пълен обрат в рамките на две минути с попадение на Бруно Фернандеш (75’ дузпа) и Марсел Забитцер (77’), а португалецът оформи крайния резултат в добавеното време. Ключовият момент в двубоя обаче бе малко след 70-ата минута, когато само в рамките на една минута получиха два червени картона, след като първо Вилиан изби една топка от голлинията с ръка, което доведе до дузпа, а при отстраняването му от игра Александър Митрович се вбеси, бутна съдията и също бе изгонен. Преди този фатален за гостите момент, те показваха отличен футбол и до голяма степен надиграваха своя противник.