Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Борусия (Дортмунд) спечели с 2:1 в гостуването си на Бохум в двубой от 1/8-финалите за Купата на Германия. Играчите на Един Терзич отбелязаха първото си попадение в добавеното време след изключително атрактивно изпълнение на Емре Джан, който се възползва от лошо изчистване на вратаря на Бохум, пое топката около централния кръг и с удар от около 50 метра я прати в опразнената врата за 0:1. Бохум получи дузпа в 64-ата минута поради игра с ръка на играч в жълто. Кавин Щьогер застана зад топката и изравни резултата. В 70-ата минута гостите решиха мача след отлична контраатака при която Джуд Белингам бе изведен зад гърба на отбраната, той намери успоредно Марко Ройс, който нямаше проблем да се разпише в опразнената врата за 1:2 и да прати Борусия в следващия кръг на надпреварата.