Новак Джокович триумфира с 22-а титла от Големия шлем

Новак Джокович триумфира с 22 ра та си титла от големия шлем, като така се изравни по този показател с Рафаел Надал. Това беше 10 та титла за Джокович в Мелбърн, като на финала той надигра Стефанос Циципас с 6:3, 7:6, 7:6. По този начин сърбинът остана само с един загубен сет в турнира. Първият сет започна по-активно за Джокович, който поведе в резултата с ранен пробив, който му беше и достатъчен да спечели първата част. Вторият сет бе равностоен, като двамата тенисисти успяваха да спечелят своите подавания. Логично се стигна до тайбрек, в който опита на сърбина си оказа думата и той го спечели. В началото на третата част двамата тенисисти си размениха по едно грешно, подаване, като до края на частта отново нямаше пробиви и така отново се стигна до тайбрек. Там сърбинът набързо дръпна в резултата, като се възползва от третият си мач пойнт. След тази победа Джокович се връща на върха в световната ранглиста.