Рилски спортист изкова победа №17 без треньора си и основен играч в Пловдив

Рилски спортист продължава победния си поход, записвайки успех №17 от началото на сезона в НБЛ, след като се наложи със 79:78 (17:27, 24:19, 12:11, 26:21) над Академик Пловдив в мач от 18-ия кръг на първенството. Тимът от Самоков още не е усетил вкуса на загубата, а пловдивчани са с 6 победи и 10 загуби в сметката си. Мачът в зала "Сила" се оказа изключително тежък за гостите, които бяха без старши-треньора си Людмил Хаджисотиров и без опитния си гард Брендън Рандолф. Баскетболният специалист е с вирус, а плеймейкърът лекува стара контузия в бедрото, научи Sportal.bg. Иначе сблъсъкът започна силно за домакините, които с лекота натрупаха преднина от 10 точки пред съперника си още през първата част. Баскетболистите на Любомир Киров успяха да се върнат в играта, намалявайки разликата до 5 точки преди почивката. Те запазиха темпото си и след паузата, като срещата продължи изключително равностойно, а обратът дойде в последните минути. Димажио Уигинс и Чавдар Костов вкараха по 18 точки за Рилски спортист, с 14 се разписа Крис Минков. За Академик Пловдив 16 точки вкара Васил Бачев, а 15 добави Александър Милов.