Балкан не прости на Шумен

Балкан се наложи с 88:63 (24:14, 14:25, 25:12, 25:12) Шумен като гост в мач от деветия кръг на НБЛ. Шампионите започнаха добре срещата в „Арена Шумен“, като доминираха изцяло през първите 10 минути, в които натрупаха преднина от 10 точки пред съперника си. След това обаче нещата се обърнаха изцяло в полза на домакините, които преди почивката вече бяха напред с 1 точка. След паузата Балкан се върна в играта и взе своето в третата четвърт, а в заключителната четвърт просто увеличи разликата. Христо Захариев беше най-резултатен за Балкан с 22 точки, Никос Дипларос наниза 21, с дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби се разписа Мануел Суарез. За Шумен Николай Георгиев реализира 17 точки, Майк Адеунми добави 14 точки.