Спартак (Пловдив) завърши 2:2 в първия си мач от новото първенство в Югоизточната Трета лига срещу тима на Несебър. На стадион "Пловдив" пред доста свои привърженици спартаклии показаха воля за победа и себераздаване. В първите 20 минути от срещата домакините владееха инициативата, но без резултат. Първото полувреме завърши без попадения. Втората част бе тази, в която паднаха головете в мача. В нея гостите малко се поокопитиха и започнаха по-често да поглеждат към вратата на своя противник. В 74-ата минута Спартак поведе след грешка на вратаря на Несебър, а в автор на попадението се превърна Мирослав Радев. В 83-ата минута Спартак поведе с 2:0 благодарение на Георги Лазаров. Гостите обаче се добраха до два гола в добавеното на срещата, когато точни бяха Николай Костов и Тодор Петров. Спартак имаха сериозни претенции към съдията, тъй като и двете попадения за Несебър паднаха от статични положения. В следващия кръг тимът от Пловдив гостува на Саяна, а Несебър приема Родопа (Смолян)