С гол в 86-ата минута на Илия Русинов отборът на Спортист (Своге) победи с 2:1 като гост Витоша (Бистрица) за първа победа от началото на сезона във Втора лига. Преди това гостите бяха повели и в резултата през първата част, когато Ариф Ферадов си изработи дузпа и сам реализира от бялата точка. През второто полувреме “бистришките тигри” вдигнаха оборотите. Така се стигна до 57-ата минута Деян Христов напредна към проривниковото наказателно поле и беше спънат на границата. При последвалия пряк свободен удар неостаряващия Емил Гъргоров възстанови равенството след прецизно изпълнение. След това последваха няколко пропуска от двата отбора преди да се стигне до попадението на Русинов, който фикскира и крайния резултат. Така Спортист (Своге) се изкачи на 10-о място с 5 точки, докато Витоша (Бистрица) се срина до зоната на изпадащите поне временно на 15-а позиция с 4 пункта. В следващия кръг футболистите на Борислав Кьосев приемат Етър (Велико Търново), а тези на Николай Христозов гостуват на новака Беласица (Петрич).

Източник снимка: start-photo.bg