Баная спечели Гран При на Италия

Само година след като отпадна от първото място Франческо Баная се реваншира на тифозите и триумфира в надпреварата за Гран При на Италия в MotoGP. Пилотът на Дукати бе недостижим на „Муджело“ и спечели с аванс от 0.6 секунди спрямо световния шампион Фабио Куартараро. Тройката в Гран При на Италия допълни Алейш Еспаргаро от Априлия. Четвърти финалната линия на „Муджело“ пресече Йоан Зарко, който в заключителните обиколки успя да изпревари Бедзеки, който остана пети. Топ 10 в Гран При на Италия допълниха Марини, Брад Биндър, Такааки Накагами, Мигел Оливейра и Марк Маркес, за когото това може и да е последен старт за сезона. В генералното класиране в MotoGP след осмия от общо 20 старта за сезона лидер със 122 точки е Куартараро следван от Еспаргаро със 114 и Бастианини с 94. Победителят в Гран При на Италия Баная е четвърти в генералното класиране с актив от 81 точки. Сезон 2022 в кралския клас на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта продължава следващата седмица с надпреварата за Гран При на Каталуния край Барселона.