Сейнт Луис се спаси от елиминация с паметен обрат срещу Колорадо в НХЛ

Фамозен обрат и гол в последната минута на редовното време спаси Сейнт Луис Блус от отпадане от полуфиналите в Западната конференция на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ. Като гости "сините" надиграха първенеца от редовния сезон на Запад Колорадо Аваланш с 5:4 след продължение и намалиха изоставането си в серията на 2:3 победи. Сейнт Луис изоставаше с три попадения до средата на втория период, но гол на Робърт Томас 56 секунди преди края на редовните 60 минути доведе мача до продължение. В него в герой за шампионите от 2019 година се превърна Тайлър Бозак, който заби победната шайба малко след старта на допълнителния период. Иначе домакините бяха повели още с 3:0 след края на първата част, но гостите не се отказаха и с два гола на Томас и Кироу пратиха нещата в продължението. Шестият мач от серията е в Сейнт Луис в нощта на петък срещу събота. При победа Колорадо ще си осигури място във финала на Западната конференция.